Copyright © 2019 WEBTAS. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Co nowego?

 

Wydarzenia

 

Nowości

 

Newsletter 

 

Cennik

Firma

 

O nas

 

Kontakt / Serwis

 

Zostań dystrybutorem

Start

Produkty

Media

Wsparcie

Kontakt

Sklep

Wszystkie

produkty

Akcesoria

Uchwyty i

Ramiona

Nurkowanie

Techniczne

Fotografia

Podwodna

Nurkowanie Rekreacyjne

Zdjęcia

Filmy

Społeczność

Rejestracja produktu

Pobierz

Wsparcie

1. Mam ładowarkę OrcaTorch. Czy szybka ładowarka skróci żywotność mojej baterii?

 

Nie. Baterie mają przypisaną liczbę cykli ładowania / rozładowania (liczba zależy od rodzaju baterii). Szybko ładujące ładowarki OrcaTorch po naładowaniu baterii przechodzą w tryb nieaktywny i nie przeładowują baterii.

 

 

2. Jaka jest żywotność akumulatora litowo-jonowego OrcaTorch?

 

Bateria litowo-jonowa OrcaTorch może zwykle ładować ponad 500 razy. Pamiętaj jednak, że bateria nie ładowana przed długi okres traci swoje właściwości i swoją żywotność. Ładuj baterię nieużywaną raz na 4miesiące nawet jeżeli nie planujesz jej używania.

 

 

3. Środki ostrożności bateriiAby zapobiec wyciekowi, nagrzaniu lub wybuchowi baterii, należy przestrzegać następujących środków ostrożności:

 

• Nie zanurzaj akumulatora w wodzie słodkiej ani wodzie morskiej, aby uniknąć zawilgocenia.

• Nie używaj ani nie zostawiaj baterii w pobliżu źródła ciepła jako ognia lub grzejnika.

• Podczas ładowania należy używać ładowarki litowo-jonowej przeznaczonej specjalnie do tego celu.

• Nie odwracaj pozycji i ujemnych zacisków.

• Nie podłączaj akumulatora do gniazda wtyczki lub wtyczki samochodowej.

• Nie używaj ani nie zostawiaj baterii w pobliżu ognia, kuchenki lub ogrzewanego miejsca.

• Nie zwieraj baterii przez bezpośrednie podłączenie dodatnich i ujemnych zacisków z metalowymi przedmiotami.

• Nie ładuj akumulatora w pobliżu ognia lub pod palącym słońcem.

• Nie przenoś ani nie przechowuj baterii razem z metalowymi przedmiotami, takimi jak spinki do włosów, naszyjniki itp.

• Nie pozostawiaj baterii na mrozie.

• Nie używaj akumulatora w miejscu, w którym elektryczność statyczna i pole magnetyczne są duże. W przeciwnym razie urządzenia zabezpieczające mogą zostać uszkodzone, powodując problemy z bezpieczeństwem.

• Jeśli bateria wycieknie, a elektrolit dostanie się do oczu, nie trzyj, przepłucz oczy czystą wodą i natychmiast udaj się do lekarza.

• Jeśli akumulator wydziela nieprzyjemny zapach, wytwarza ciepło, odbarwia się, deformuje lub w jakikolwiek sposób wygląda nieprawidłowo podczas użytkowania, ładowania lub przechowywania, natychmiast wyjmij go z urządzenia lub ładowarki i przestań go używać. Nie wyrzucaj do śmieci i pamiętaj, aby dostarczyć do punktu w którym są odbierane zużyte baterie.

• Jeśli końcówki baterii są brudne, przed użyciem wyczyść styki suchą szmatką.

• Uważaj, że zużyte baterie mogą spowodować pożar lub wybuch. Zaklej zaciski akumulatora, aby je zaizolować.

 

 

4. Czy można używać zwykłe baterie w latarkach OrcaTorch?

 

Tak

 

1. Czy baterie wybuchną, gdy woda wniknie do wnętrza latarki lub do kanistra?

 

Nie. Akumulator może się rozgrzać w wyniku zwarcia styków. Tylko woda morska reaguje z akumulatorami litowo-jonowymi i może wytworzyć się gaz. Jeżeli woda może przeniknąć do baterii to oczywiście gaz może przeniknąć na zewnątrz i z tego powody nie może dojść do wybuchu.

 

 

2. Jak przechowywać sprzęt?

 

Latarka do nurkowania najczęściej sprzedawana jest w komplecie z walizką transportową. Pamiętaj, aby przechowywać tylko suche latarki w walizce razem z ładowarkę. Nie wkładaj mokrego sprzętu do walizki transportowej. Pamiętaj o wyjęciu baterii z latarki lub kanistra po zakończonym nurkowaniu oraz w przypadku używania sprzętu w słonej wodzie o wypłukaniu w wodzie słodkiej.Nie rozbieraj głowicy, ponieważ może to spowodować uszkodzenie latarki i spowoduje utratę gwarancjiWymień O-ringi, jeśli ulegną uszkodzeniu po dłuższym użytkowaniu i regularnie smaruj pierścienie uszczelniające, aby nie uszkodzić gumy. Spowoduje to prawidłowe i szczelne zamknięcie latarki.

 

 

3. Jak mam zgłosić awarię latarki OrcaTorch i skorzystać z serwisu lub reklamacji?

 

W tym celu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na naszej stronie. Dołącz dowód zakupu i wypełnij wszystkie pola łącznie z numerem seryjnym latarki. Jeżeli możesz nagraj film pokazujący uszkodzenie i również dołącz do wiadomości. Jeżeli nie możesz wysłać zgłoszenia korzystając z naszego formularza skontaktuj się z naszym działem serwisu telefonicznie.

 

 

4. Jak używać paska na rękę (miękki uchwyt do latarki), który jest dostarczany razem w pakiecie z niektórymi latarkami OrcaTorch?

 

Sugerujemy użycie paska na rękę razem ze smyczą, która również jest w komplecie jako zabezpieczenie przed zgubieniem latarki. Pasek na rękę ma uwolnić dłoń, podczas gdy smycz chroni światło przed wysunięciem się latarki z paska na rękę.

 

 

5. Dlaczego moje światło nurkowania migocze?

 

Akumulator ma niską moc. Rozwiązanie: naładuj baterię lub wymień ją na inną (upewnij się, że bateria działa dobrze)- Gwinty, styki płyty PCB lub inne styki są zabrudzone. Rozwiązanie: Oczyść punkty kontaktowe za pomocą wacika nasączonego alkoholem.Jeśli nadal nie działa, skontaktuj się z działem serwisu.

 

 

6. Dlaczego moja latarka nurkowa OrcaTorch nie może zmienić trybu świecenia?

 

Ogólnie mówiąc, jeśli moc baterii jest niższa niż 3,4 V, światło nurkowania automatycznie zmieni się w tryb niższy. W takim przypadku nie ma możliwości zmiany trybu. W takim przypadku należy naładować baterię i spróbować ponownie. Jeśli nadal nie działa, skontaktuj się z działem serwisu.

 

 

7. Podstawowe elementy prawidłowego użytkowania latarek nurkowych OrcaTorch?

 

Proszę dokręcić wszystkie elementy prawidłowo i szczelnie przed udaniem się pod wodę. W przypadku nurkowania z głowicą obrotową, zalecamy dokręcenie głowicy lampy, aby zapalić światło przed udaniem się pod wodę, i nie odkręcaj głowicy lampy, dopóki nie opuścisz wody. Jeżeli jednak chcesz zgasić światło pod wodą pamiętaj, aby odkręcić głowicę tylko do momentu wyłączenia latarki i nie odkręcaj dalej.Nie upuszczać ani nie umieszczać światła na piasku, w mule w celu uniknięcia zanieczyszczenia styków włącznika.Po każdym nurkowaniu wyjmij baterię i nie przechowuj latarek z bateriami we wnętrzu latarki lub kanistra.Pamiętaj, aby po nurkowaniu w wodzie słonej wypłucz dokładnie latarkę w wodzie słodkiej. Wytrzyj latarkę, aby przyśpieszyć proces schnięcia.Przechowuj latarkę w suchym otoczeniu.

 

8. Jak mogę sprawdzić, czy moje światło do nurkowania OrcaTorch jest objęte gwarancją?

 

Zachowaj dokument zakupu. Jeżeli w ciągu 30dni od daty zakupu latarka przestanie działać zostanie wymieniona na nową. Po tym terminie przez 24miesiace producent gwarantuje skutecznie działanie.Uwaga! Gwarancja na akumulatory wynosi 6miesięcy. Pamiętaj, aby akumulatory nie używane przed dłuższy czas poddawać procesowi ładowania. Zalecamy ładowanie akumulatorów nieużywanych raz na 4miesiące. Przechowuj akumulatory w temperaturze pokojowej i nie wystawiaj na długie czasy ekspozycji na słońcu oraz mrozie.

 

1. Czy mogę dokupić baterię i ładowarkę osobno?

 

Większość modeli świateł do nurkowania OrcaTorch jest sprzedawana jako zestaw z baterią i ładowarką. Niemniej jednak możesz dokupić te elementy jako dodatkowe. Są w naszej ofercie jako oddzielne pozycje dostępne do zakupu.

1. Jak zainstalować wspornik przegubu kulowego w OrcaTorch D900V?

 

 

  

 

 

2. Które latarki można wykorzystać do fotografii i video-filmowania podwodnego?

 

Wszystkie latarki, które w swoim oznaczeniu maja literkę V.

 

1. Ile latarek powinienem mieć ze sobą podczas nurkowania?


Dobrą praktyką jest posiadanie przy sobie podczas nurkowania dwóch niezależnych źródeł światła. Zabieraj ze sobą zawsze światło główne i zapasowe. Latarki nurkowe OrcaTorch zostały zaprojektowane tak, aby były niezawodne i wytrzymałe, ale ze względów bezpieczeństwa zawsze warto założyć, iż jedna latarka może się rozładować, możesz ją zgubić lub też może zostać uszkodzona. W takim przypadku skorzystać można z latarki zapasowej i bezpiecznie zakończyć nurkowanie.

 

 

2. Gdzie znajdę numer seryjny latarki OrcaTorch?


Numer seryjny latarki jest na głowicy. Jest to ciąg cyfr i każda latarka ma swój niepowtarzalny numer. Wyjątkiem są latarki z serii D611 oraz D620 w których numer seryjny znajduje się w wnętrzu kanistra z akumulatorkami. Pamiętaj, że numer seryjny wskazuje miejsce zakupu i jeżeli latarka nie pochodzi z zakupu krajowego proces ewentualnej reklamacji czy naprawy może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

 


3. Jakie światło nurkowe OrcaTorch może być używane jako światło doczepiane do maski?


Latarki nurkowe OrcaTorch o oznaczeniach D560 (mała i lekka) oraz D520 (większa i cięższa) mogą być przymocowane do maski nurkowej za pomocą uchwytu MX05.

 

 

4. Jakie lampki do nurkowania OrcaTorch włączane są za pomocą dokręcenia głowicy?


D560, D520, D510, D800, D810, D810V. Pamiętać należy, że latarki te mają jeden stały stopień świecenia.

 

 

5. Jakie światła do nurkowania OrcaTorch mają włącznik magnetyczny?


Wszystkie pozostałe latarki nie wymienione w punkcie 4 wykorzystują przełącznik magnetyczny, który zapewnia wysoką wodoodporność i łatwą obsługę pod wodą. Latarki te w zależności od modelu mają kilka poziomów świecenia oraz mogę mieć funkcje stroboskopu i wysyłania sygnału SOS.

 

Ładowanie

i baterie

Użytkowanie i

Konserwacja

Akcesoria

Światło video

Latarki nurkowe

PYTANIA I ODPOWIEDZI

WSPARCIE PRODUKTU

INSTRUKCJE OBSŁUGI 

CENNIK DETALICZNY

WSPARCIE